Już jest! Instytut PANTONE ogłosił  Peach Fuzz ( sygnatura 13-1023) kolorem roku 2024.

Jak co roku, Instytut PANTONE wytypował kolor, który w kolejnym sezonie wyznaczy trendy w rozmaitych branżach – będzie królował w salonach mody  i na ulicach międzynarodowych metropolii.

Peach Fuzz
Owoc brzoskwini i jej uroczy meszek

Peach Fuzz to kolor brzoskwini pokrytej delikatnym meszkiem.

 Jako uzasadnienie swojego wyboru Instytut PANATONE  mówi :„PANTONE Peach Fuzz to aksamitna, delikatna brzoskwinia, której wszechogarniający duch wzbogaca umysł, ciało i serce. Ciepły i przytulny odcień podkreślający nasze pragnienie bycia razem z innymi i uczucia, jakie to powoduje. PANTONE 13-1023 Peach Fuzz prezentuje świeże podejście do nowej miękkości. Subtelnie zmysłowy […] przynosi uczucie czułości i przekazuje przesłanie troski i dzielenia się, wspólnoty i współpracy”.

Peach Fuzz – kolor nie tylko dla sadowników

Ogrody Zacisza
Hibiscus – róża chińska w kolorze roku 2024

Lubię brzoskwinie, ich kolor, smak. I chociaż istnieje wiele odmian o różnym zabarwieniu skórki i miąższu, to klasyczna brzoskwinia ma właśnie kolor PANTONE 13-1023 Peach Fuzz. Podobnie aksamitny meszek pokrywający skórkę,  słusznie kojarzy się z delikatnością i miękkością.  Barwa roku 2024 ma nas otulać i wprowadzać w dobry, błogi nastrój.

Pantone  13-1023
Liliowiec

Nie tylko brzoskwinie

Kolor brzoskwiniowy, choć nie tak popularny jak tegoroczna Magenta, czy wcześniej Very Peri, znajdziemy również w zabarwieniu kwiatów. To kolor róż, lewkonii, irysów, nagietków czy hibiskusa. Są to jednak pojedyncze odmiany roślin kwitnących, prawie rarytasy. Trudno będzie w tym roku zostać modnym ( kolorystycznie) ogrodnikiem. Chyba że firmy nasienne i szkółkarskie pójdą w ślad branży modowej i dekoratorskiej i szybko nadrobią te braki.

Kosaciec
Irys Coralina w kolorze brzoskwiniowym