Po trzyletniej przerwie spowodowanej pandemią do wrocławskiego Arsenału powraca wystawa lilii. Wystawę organizuje Dolnośląskie Towarzystwo Miłośników Lilii, czyli hodowcy tych pięknych kwiatów.

XXXV Wystawa Lilii
Lilie w Arsenale

Wystawa, chociaż skromniejsza od poprzednich edycji, bardzo ucieszyła dolnośląskich wielbicieli lilii. W upalny lipcowy weekend, w zabytkowej sali Arsenału, panuje przyjemnym chłód starych murów tak miły dla ludzi i kwiatów. W szklanych wazonach można podziwiać kilkadziesiąt odmian lilii hodowanych przez członków i sympatyków Towarzystwa.

Brakowało mi malarstwa pani Zofii Kowalczyk, która w ubiegłych latach prezentowała swoje prace poświęcone kwiatom i przyrodzie. Nie było także konkursu na najpiękniejszą lilię i pokazu kompozycji florystycznych. Tym bardziej cieszy, że dzięki pasji organizatorów wystawa się odbyła.

Ogrody Zacisza lilie
Białe lilie – klasyczne piękno

Dla odwiedzających wystawę przygotowano ” Przewodnik miłośnika lilii” czyli przewodnik po odmianach i uprawie tych uroczych kwiatów.

Przewodnik miłośnika lilii
Mini podręcznik uprawy lilii

Ten mini podręcznik uprawy lilii na pewno mi się przyda, bo w ogrodzie sadzę wiele różnych odmian tych kwiatów. Uwielbiam ich zapach, który jest zbyt mocny w pomieszczeniach, za to idealny w otwartej przestrzeni ogrodu.

Lilia Ogrody Zacisza
Lilia Easy Spot